Rezultatele sportive ale echipelor din Brasov

Rezultatele echipelor brasovene inregistrate saptamana trecuta  17.10.2016 – 23.10.2016:

Baschet:

Feminin:

  • Liga Nationala – etapa a 4-a:

Universitatea Cluj Napoca – Olimpia CSU Brasov 83 – 68

Clasament: Locul 3

  • Under 16 – etapa a 3-a:

CSU Olimpia Brasov  – ACS 4Sports Agronomia Buc 70 -54

  • Under 13 – etapa a 4-a:

CSS Sfantu Gheorghe – CSU Brasov 61 – 55

Masculin:

  • Under 18 – etapa a 2-a:

CSU SibiuCSS Brasovia Brasov  109 – 42

CSU Olimpia Brasov – CSS Medias 61 – 53

  • Under 14 – etapa a 4-a:

ACS Lucky Dragons TgMABC Galactica Brasov 92 – 35

  • Under 13 – etapa a 4-a:

ABC Galactica Brasov – CSS Ploiesti 77 – 64

CSU Brasov – CSS Sibiu 52 – 31

 

Fotbal:

  • Liga a 2-a – etapa a 13-a:

Dacia Unirea Braila – FC Brasov  1-0

Clasament: Locul 3 din 20 de echipe.

  • Liga a 3-a – etapa a 8-a:

ACS Olimpic Cetate RasnovAFC Harman 0-1

  • Liga a 3-a – etapa a 9 -a:

CSM Pascani – ACS Olimpic Cetate Rasnov  0-1

AFC Harman – Sportul Chiscani 3-0

  • Liga Elitelor – Under 19 – etapa a 9-a:

FC Viitorul Constanta – FC Brasov 4-1

  • Liga Elitelor – Under 17 – etapa a 9-a:

FC Viitorul Constanta – FC Brasov 5-2

12038187_636890639786602_729974011308757650_n

Handbal:

Feminin:

  • Cupa EHF – Meciul retur:

ASC Corona 2010 Brasov – BBM Bietigheim   19 -23

  • Divizia A Seria B – etapa a 5-a:

CSU de Vest Timisoara – National Brasov 29 – 33

  • Juniori 1, Seria E – etapa a 4-a:

CSS FagarasASC Corona 2010 Brasov

CSS Dinamo Brasov – CSS Sibiu 49 – 21

  • Juniori 2, Seria F – etapa a 6-a:

ASC Corona 2010 Brasov CSS Odorheiul Secuiesc 33 – 26

CSS Dinamo Brasov – CS Olimpic Tg Mures 22 – 33

Masculin:

  • Liga Nationala – etapa a 9-a:

AHC Potaisa Turda – CSM Fagaras 29 – 24

Clasament: Locul 14 din 14 echipe

  • Divizia A Seria B – etapa a 6-a:

HC Sibiu – CSU CNOT Brasov 24 -22

  • Juniori 2, Seria F – etapa a 5-a:

CS Olimpic Tg. Mures – CSS Fagaras 35 – 34

CSS Sibiu – CSS Dinamo Brasov 25 – 24

  • Juniori 3, Seria F – etapa a 6-a:

CS Sporting Ghimbav – LPS Tg. Mures 28 – 29

CSS Dinamo Brasov – CSS Sighisoara 33 – 32

 

Hochei:

  • Liga Nationala:

ASC Corona Brasov – SC Miercurea Ciuc 4-2

SC Miercurea Ciuc – ASC Corona Brasov 0-3

Clasament: Locul 1 din 6 echipe

 

Polo:

  • Liga Nationala – primele 2 etape:

Corona Sportul Studentesc Brasov – Crisul Oradea  22 – 8

Corona Sportul Studentesc Brasov – Crisul Oradea  19 – 5

 

Volei:

  • Liga a 2-a Divizia A2 Est – prima etapa:

ACS Transilvania Brasov – CS SEN Medgidia 90  3 – 0

 

  • Rezultatele si clasamentele sunt luate de pe site-urile federatiilor de specialitate.

Rezultatele sportive ale echipelor din Brasov

Rezultatele echipelor brasovene inregistrate saptamana trecuta  10.10.2016 – 16.10.2016:

Baschet:

Feminin:

  • Liga Nationala – etapa a 3-a:

Olimpia CSU Brasov –Univ. Goldis ICIM Arad 73-70

Clasament: Locul 2 la egalitate cu locul 1

  • Under 18 – prima etapa:

CSS Sfantu Gheorghe – CSU Olimpia Brasov 61 – 79

  • Under 16 – etapa a 2-a:

CSS Brasovia Brasov – CSS Unirea Iasi 62 – 36

ACS Champion Bucuresti – CSU Olimpia Brasov 26-59

  • Under 13 – etapa a 3-a:

CSS Brasovia Brasov – CSS Sfantu Gheorghe 22-47

CSU Olimpia Brasov – ACS ICED Bucuresti  41-33

Masculin:

  • Under 18 – prima etapa:

CSS Brasovia Brasov – CSU Olimpia Brasov 56 -79

  • Under 14 – etapa a 3-a:

ABC Galactica Brasov – CSS Ploiesti 59-58

  • Under 13 – etapa a 3-a:

CSS Sibiu – ABC Galactica Brasov 39 – 64

CS Sevlar Ploiesti – CSU Olimpia Brasov 84 – 70

Fotbal:sport

  • Liga a 2-a – etapa a 12-a:

FC Brasov – Foresta Suceava 2-1

Clasament: Locul 2 din 20 de echipe.

  • Liga a 3-a – etapa a 7-a:

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc ACS Olimpic Cetate Rasnov 2-1

AFC Harman – CS Sporting Liesti 4-1

  • Liga Elitelor – Under 19 – etapa a 8-a:

FC Brasov – Steaua Bucuresti 5-1

  • Liga Elitelor – Under 17 – etapa a 8-a:

FC Brasov – CS Petrosport Ploiesti 1-6

 

Handbal:

Feminin:

  • Liga Nationala – etapa a 6-a:

ASC Corona 2010 Brasov – CSM Roman  18-18

Clasament: Locul 3.

  • Cupa EHF – Meciul tur: BBM Bietigheim – ASC Corona 2010 Brasov 37 -24
  • Divizia A Seria B – etapa a 4-a:

National Brasov – ACS Sepsi Sic Sfantu Gheorghe 36 – 34

  • Juniori 1, Seria E – etapa a 4-a:

ASC Corona 2010 Brasov – CSS Medias 35 – 22

CSS Sibiu – CSS Fagaras 19 – 36

  • Juniori 2, Seria F – etapa a 5-a:

CSS Sighisoara – ASC Corona 2010 Brasov 15 – 26

CS Arena Tg Mures – CSS Dinamo Brasov 27-25

CSS Odorheiul Secuiesc – ACSH Transilvania Brasov 26 – 35

Masculin:

  • Liga Nationala – etapa a 8-a:

CSM Fagaras – CSM Satu Mare 25 -18

Clasament: Locul 13 din 14 echipe

  • Divizia A Seria B – etapa a 5-a:

CSU CNOT Brasov –ACS Avram Iancu Arad 35 -22

  • Juniori 1, Seria E – etapa a 6-a:

CS Viitorul Pitesti – CSS Fagaras 36 – 34

LPS Brasov – CSS Ploiesti 26 – 38

  • Juniori 3, Seria F – etapa a 5-a:

CSS Odorheiul Secuiesc – CSS Fagaras 24 – 27

 

Hochei:

  • Liga Nationala:

ASC Corona Brasov – Steaua Bucuresti 7-2

ASC Corona Brasov – Steaua Bucuresti 9-4

Clasament: Locul 1 din 6 echipe

  • Under 18 – prima etapa:

ASC Corona Brasov – CSM Dunarea Galati 6-7

ASC Corona Brasov – CSM Dunarea Galati 7-1

 

  • Rezultatele si clasamentele sunt luate de pe site-urile federatiilor de specialitate.

7 motive pentru care nu trebuie sa ratezi derby-ul campionatului la baschet feminin!

Sambata, in Sala Sporturilor Dumitru Popescu Colibasi are loc derby-ul campionatului romanesc la baschet feminin intre  Olimpia CSU Brasov si ACS Sepsi SIC Sfantul Gheorghe . Meciul incepe la ora 16:00.

Mai jos aveti cateva motive pentru care sa veniti sambata la meci:

  1. Derby-ul campionatului intre cele mai in forma echipe ACS Sepsi SIC ( locul 1) si Olimpia CSU Brasov ( locul 2).
  2. Media punctelor inscrise de cele 2 echipe depaseste 75 pcte/ meci
  3. Cea mai buna jucatoare din campionat la recuperari : Carla Donette Bartee (Olimpia CSU Brasov) – 136 de recuperari
  4. Le veti vedea pe unele dintre  cele mai bune marcatoare din campionat din top 20: Carla Donette Bartee ( 168 puncte),  Biljana Pesovic (161 pcte), Janae Sharpe ( 153 pcte ) – Olimpia CSU Brasov  si Shante Evans ( 170 pcte), Janeesha Jeffery ( 156 pcte), Matea Tavic ( 137 pcte)- ACS Sepsi SIC
  5. 3 dintre cele mai eficente jucatoare din campionat: Carla Donette Bartee – 222; Biljana Pesovic – 189 – Olimpia CSU Brasov si Janeesha Jeffery – 258 – ACS Sepsi SIC
  6. Olimpia CSU Brasov este cea mai bine clasata echipa dintre toate echipele sportive de seniori din Brasov intrecandu-le pe cele de fotbal, handbal, hochei.
  7. Intotdeauna meciurile dintre cele 2 echipe au fost spectaculoase, iar suporterii mereu la inaltime.

Hai la meci si sa strigam HAI OLIMPIA!

Meciuri de week-end

Un nou week-end plin cu evenimente sportive in care sunt angrenate echipele din Brasov.  Se anunta meciuri interesante la baschet, fotbal, handbal si polo:

VINERI:

Fotbal :

Liga a 2-a, seria a II-a, etapa a 10-a:

Metalul Resita – Unirea Tarlungeni – 3-1

 

SAMBATA:

Baschet feminin – liga nationala – etapa a 6-a:

Olimpia CSU Brasov – CS Universitatea Alba Iulia – ora 16:00  – Sala Sporturilor – intrarea libera

 

Fotbal :

Liga a 2-a, seria a II-a, etapa a 10-a:

FC Brasov  – CS Mioveni – 0-0 (0-0)sport

Braşov: Căucă – Al. David, Hlinca, Puţanu, V. Olteanu – R. Avram, V. Munteanu, Ş. Moraru, Bg. Rusu – Buga (cpt.), D. Ene
Rezerve: Mutu – Letan, Istrofor, Perju, H. Popa, Codoban, M. Matei
Antrenor: Adrian Szabo

Mioveni: Croitoru – Torişte, Calvin, Bg. Stoica (cpt.), Ed. Stoica, A. Popa, Mârzeanu, Năstăsie, Ed. Florescu, Ayza, Nilă
Rezerve: Sima – Tirică, Cip. Negoiţă, V. Mazilu, Biceanu, Neacşu, Vintilă
Antrenor: Marius Stoica

Liga a 3-a, seria a III –a, etapa a 9 -a:

AFC Harman – CN Dinicu Golescu – ora 15:00

 

Handbal:

ASC Corona Brasov – CS Magura Cisnadie – ora 18:00 ( Liga Nationala – etapa a 9-a) – Sala Sporturilor

Pret bilete: 10 lei

National Brasov – CSM Slatina – ora 11:30 (Divizia A, seria B – feminin, etapa a 7-a) – Sala Sporturilor – intrarea libera

CSU CNOT Brasov – CSM Satu Mare – ora 13:30 (Divizia A, seria B – masculin, etapa a 8-a) – Sala Sporturilor – intrarea libera

Polo:

Sportul Studentesc Corona – AMEFA Arad – ora 19:00 ( Super Liga de Polo – masculin – etapa a 4-a) – Bazinul Olimpic Brasov – intrarea este libera

 

DUMINICA:

Handbal:

HCM Sighisoara – CSM Fagaras – ora 17:00 (Divizia A, seria B – masculin, etapa a 8-a)

Polo:

Sportul Studentesc Corona – AMEFA Arad – ora 11:00 ( Super Liga de Polo – masculine, etapa a 4-a) – Bazinul Olimpic Brasov – intrarea este libera

In week-end se desfasoara la Rasnov campionatele nationale de sărituri cu schiurile, atât la feminin cât şi la masculin. Detalii gasiti aici.

Avancronica partidelor din week-end

Se anunta un nou week-end plin cu evenimente sportive in care echipele brasovene au meciuri echilibrate.

Din acest week-end incepe si sezonul de baschet. Mai jos cititi avancronica meciurilor din acest week-end:

Baschet:

Maine  echipa de baschet feminin Olimpia CSU Brasov, va sustine primul joc oficial al stagiunii 2015-2016. Este vorba de un meci din Cupa Romaniei din primul tur.

Brasovencele vor juca impotriva echipei Universitatea Cluj Napoca, iar meciurile se joaca tur-retur.

Olimpia porneste ca favorita in aceasta dubla mansa, dar suprize s-au vazut mereu in sport, sper ca nu si de aceasta data.

Un pronostic personal pentru acest sezon este ca CSU o sa aiba cel putin aceeasi clasare ca sezonul trecut ( locul 5), iar daca o sa aiba o evolutie constant – buna in meciurile cu Arad, Sf Gheorghe, Targoviste si Alexandria succesul o sa fie garantat. Echipa merita sa aiba cat  mai multi suporteri alaturi de ea la meciurile de acasa si de ce nu si in deplasare. Va recomand sa veniti la sala si sa le vedeti pe fete facand spectacol.

Lotul cu care porneste intr-o noua aventura echipa este format din:

3- Janae Sharp, 5- Bjliana Pesovici, 7 -Ana Ferariu, 8- Dara Ardelean, 10- Teodora Armanu, 11- Gabriela Irimia (capitan), 12- Iulia Brezoi, 13- Dara Kovacevici, 14- Boklerka  Benczem, 15 -Jelena Mitic, 21- Ruxandra Chis, 38- Maria Ferariu, 44- Andra Simona Haas, 73- Carla Barte.

Olimpia CSU Brasov – Universitatea Cluj- Napoca – ora 17:30 ( Cupa Romaniei – feminin) – Sala Sporturilor – intrarea libera

 

Fotbal :

FC Brasov joaca in etapa a 5-a a ligii secunde in deplasare la FC Chindia Targoviste si doreste sa arate ca poate sa lege din nou 2 victorii consecutive dupa ce miercuri s-a calificat in optimile Cupei Romaniei invingand-o in deplasare pe Rapid Suceava cu 2-0.

Antrenorul Adrian Szabo are o misiune destul de grea cu un lot conturat cu o luna inainte de inceperea campionatului, cu jucatori tineri dar si cu unii ce au meciuri si in Liga. Disputa de la Targoviste se anunta una echilibrata si cu siguranta o sa fie un meci in care se vor inscrie minim 2 goluri ( sper ca de catre brasoveni).

Unirea Tarlungeni doreste sa –si revina din “pumnii” incasati in ultimele 2 meciuri ( 0-3 la Mioveni si 0-6 cu Petrolul Ploiesti) si sa o invinga pe Olimpia Satu Mare acasa la Tarlungeni.

Meci echilibrat unde sper sa nu avem parte surprize neplacute din partea jucatorilor lui Dan Bona si sa fie o victorie de moral pentru brasoveni.

Echipa din Harman (AFC Harman ) joaca din nou acasa in etapa a 5-a din liga a 3-a in compania formatiei CS Stefanesti si cu siguranta vrea sa faca uitate ultimele 2 rezultate ( 1-7 si 2-5).

Sper la o evolutie buna si un rezultat pozitiv din partea echipei brasovene care totusi sa nu uitam ca sunt debutanti in liga a 3-a.

Liga a 2-a, seria a II-a, etapa a 5-a:

FC Chindia Targoviste – FC Brasov – ora 11:00

Unirea Tarlungeni – Olimpia Satu Mare – ora 11:00

Liga a 3-a, seria a III –a, etapa a 5-a:

AFC Harman – CS Stefanesti – ora 17:00

Handbal:

Week-end-ul acesta propune foarte multe meciuri de handbal feminin si masculin la seniori dar si la juniori. In mare parte echipele brasovene sunt favorite in disputele de vineri, sambata si duminica.

Va invit daca aveti posibilitatea si timpul necesar sa mergeti sa urmariti handbal de calitate, intrarea este libera la toate meciurile.

Mai jos regasiti programul echipelor din acest week-end. Despre Corona Brasov in urmatoarea postare, ea va juca acasa luni de la ora 18:00 in compania campioanei CSM Bucuresti.

Vineri:

ASC Corona Brasov – CSS SF. Gheorghe – ora 16:00 ( Juniori 2, Serie F – feminin, etapa a 2-a) – Sala Sporturilor – intrarea libera

Sambata:

CSM Cetate Devatrans – National Brasov – ora 15:00 ( Divizia A, seria B – feminin, prima etapa)

CNE Sighisoara – CSM  Fagaras – ora 14:00 (Divizia A, seria B – masculin, etapa a 4-a)

CSS Fagaras – CSO Tricolorul Breaza –  ora 11:00 ( Juniori 1, Serie E – masculin, etapa a 2-a) – Sala Colegiul Radu Negru

LPS Brasov – CSS SF. Gheorghe –  ora 15:00 ( Juniori 1, Serie E – masculin, etapa a 2-a) – Scoala nr 11.

CS Olimpic Tg. Mures – CSS Dinamo Brasov – ora 13:00 ( Juniori 2, Serie F – feminin, etapa a 2-a)

Duminica:

HC Arges Pitesti – CSU CNOT Brasov – ora 15:00 (Divizia A, seria B – masculin, etapa a 4-a)

CSS Dinamo Brasov  – CSS Medias – ora 12:00 ( Juniori 1, Serie E – feminin, etapa a 4-a) – Scoala nr 11.

LPS Brasov – CSS Sighisoara – ora nu a fost stabilita ( Juniori 2, Serie G – masculin, etapa a 2-a)

CSS Dinamo Brasov  – CSS Odorhei – ora 10:00 ( Juniori 2, Serie G – masculin, etapa a 2-a) – Scoala nr 11.

AHC Potaisa Turda – CSS Fagaras – ora 13:00 ( Juniori 2, Serie G – masculin, etapa a 2-a)

 

Hochei:

Corona Brasov Wolves joaca sambata si duminica 2 meciuri pe patinoarul Olimpic din Brasov in compania echipei Sportul Studentesc. Corona are unul dintre cele mai tinere loturi in campionatul national dar si din Liga Mol, astfel ca si rezultatele bune combinate cu cele negative din acest inceput de sezon le putem pune si pe seama lipsei de experienta la acest nivel a jucatorilor.

Sunt convins ca usor usor, cu rabdare si sprijin din partea sponsorilor si a autoritatilor locale echipa o sa devina din nou una de temut pentru celelalte echipe.

De aceea merita sa mergem sa incurajam echipa chiar si in aceasta situatie putin mai dificila dar din care sunt convins ca o sa iasa mai puternica si cu rezultate bune.

Sportul Studentesc – Corona Brasov Wolves – sambata ora 17:30 ( Campionatul National) – Patinoarul Olimpic Brasov

Sportul Studentesc – Corona Brasov Wolves – duminica ora 11:30 ( Campionatul National) – Patinoarul Olimpic Brasov

Preturi bilete:
A. peste 14 ani – 10 lei / meci in cadrul Campionatului National
B. 7 – 14 ani – 5 lei / meci in cadrul Campionatului National
C. 0 – 7 ani – gratuit (fara loc pe scaun)

 

Polo:

Echipa masculina de polo intalneste echipa Rapid Bucuresti in doua meciuri, sambata si duminica la bazinul Olimpic.

Brasovenii vin dupa 2 victorii categorice cu Crisul Oradea ( 25-3 si 22-5) si promit sa faca spectacol si cu bucurestenii. In acest sezon Corona se bate din nou la titlu si la Cupa Romaniei.

Daca gasiti timp puteti merge sa vedeti 2 meciuri spectaculoase in acest week-end.

Sportul Studentesc Corona – Rapid Bucuresti – sambata ora 18:00 ( Super Liga de Polo – masculin) – Bazinul Olimpic Brasov – intrarea este libera

Sportul Studentesc Corona – Rapid Bucuresti – duminica ora 11:00 ( Super Liga de Polo – masculin) ) – Bazinul Olimpic Brasov – intrarea este libera

Mult succes tuturor echipelor brasovene si rezultate pozitive!

Programul echipelor sportive in aceasta saptamana

Mai jos regasiti programul echipelor brasovene in competitiile angrenate in aceasta saptamana, dar si rezultatele obtinute de echipe pana in prezent:

LUNI:

Hochei:

Corona Brasov Wolves – MAC Budapest – 1-6 (1-1, 0-3, 0-2) ( Liga MOL) – Patinoarul Olimpic Brasov

MARTI:

Hochei:

Corona Brasov Wolves – HSC Csikszereda – 5-2 (3-1, 1-0, 1-1) ( Liga MOL) – Patinoarul Olimpic Brasov

MIERCURI:

Fotbal:

ACS Rapid CFR Suceava – SC FC Braşov – 0-2 (0-0) ( Cupa Romaniei – Saisprezecimi)

CS Unirea Târlungeni  – FC Petrolul Ploiesti – 0-6 ( Cupa Romaniei – Saisprezecimi)

 

Handbal:

CSM Unirea Slobozia – ASC Corona Brasov  – 24-33 (11-12) ( Liga Nationala – feminin, etapa a 6-a)

 

12038187_636890639786602_729974011308757650_n

VINERI:

Handbal:

ASC Corona Brasov – CSS SF. Gheorghe – ora 16:00 ( Juniori 2, Serie F – feminin, etapa a 2-a) – Sala Sporturilor – intrarea libera

SAMBATA:

Baschet:

Olimpia CSU Brasov – Universitatea Cluj- Napoca – ora 17:30 ( Cupa Romaniei – feminin) – Sala Sporturilor – intrarea libera

Fotbal :

Liga a 2-a, seria a II-a, etapa a 5-a:

FC Chindia Targoviste – FC Brasov – ora 11:00

Unirea Tarlungeni – Olimpia Satu Mare – ora 11:00

Liga a 3-a, seria a III –a, etapa a 5-a:

AFC Harman – CS Stefanesti – ora 17:00

Handbal:

CSM Cetate Devatrans – National Brasov – ora 15:00 ( Divizia A, seria B – feminin, prima etapa)

CNE Sighisoara – CSM  Fagaras – ora 14:00 (Divizia A, seria B – masculin, etapa a 4-a)

CSS Fagaras – CSO Tricolorul Breaza –  ora 11:00 ( Juniori 1, Serie E – masculin, etapa a 2-a) – Sala Colegiul Radu Negru

LPS Brasov – CSS SF. Gheorghe –  ora 15:00 ( Juniori 1, Serie E – masculin, etapa a 2-a) – Scoala nr 11.

CS Olimpic Tg. Mures – CSS Dinamo Brasov – ora 13:00 ( Juniori 2, Serie F – feminin, etapa a 2-a)

Hochei:

Sportul Studentesc – Corona Brasov Wolves – ora 17:30 ( Campionatul National) – Patinoarul Olimpic Brasov

Preturi bilete:
A. peste 14 ani – 10 lei / meci in cadrul Campionatului National
B. 7 – 14 ani – 5 lei / meci in cadrul Campionatului National
C. 0 – 7 ani – gratuit (fara loc pe scaun)

Polo:

Sportul Studentesc Corona – Rapid Bucuresti – ora 18:00 ( Super Liga de Polo – masculin) – Bazinul Olimpic Brasov – intrarea este libera

DUMINICA:

Handbal:

HC Arges Pitesti – CSU CNOT Brasov – ora 15:00 (Divizia A, seria B – masculin, etapa a 4-a)

CSS Dinamo Brasov  – CSS Medias – ora 12:00 ( Juniori 1, Serie E – feminin, etapa a 4-a) – Scoala nr 11.

LPS Brasov – CSS Sighisoara – ora nu a fost stabilita ( Juniori 2, Serie G – masculin, etapa a 2-a)

CSS Dinamo Brasov  – CSS Odorhei – ora 10:00 ( Juniori 2, Serie G – masculin, etapa a 2-a) – Scoala nr 11.

AHC Potaisa Turda – CSS Fagaras – ora 13:00 ( Juniori 2, Serie G – masculin, etapa a 2-a)

Hochei:

Sportul Studentesc – Corona Brasov Wolves – ora 11:30 ( Campionatul National) – Patinoarul Olimpic Brasov

Preturi bilete:
A. peste 14 ani – 10 lei / meci in cadrul Campionatului National
B. 7 – 14 ani – 5 lei / meci in cadrul Campionatului National
C. 0 – 7 ani – gratuit (fara loc pe scaun)

Polo:

Sportul Studentesc Corona – Rapid Bucuresti – ora 11:00 ( Super Liga de Polo – masculin) ) – Bazinul Olimpic Brasov – intrarea este libera

Auto-Moto

Despre Transcarpatic Rally Raid puteti afla mai multe detalii aici

Totodata daca mai sunt si alte competitii unde sunt angrenate echipele brasovene o sa va rog sa-mi semnalati acest lucru.

Rezultatele echipelor brasovene

A mai trecut un week-end in care echipele brasovene au avut meciuri in diversele competitii angrenate.

Au fost surprize neplacute si neasteptate de catre suporterii brasoveni din partea echipei Corona la handbal si hochei, iar FC Brasov a fost egalata in minutul 92.

La baschet, CSU Olimpia Brasov si-a impartit victoriile cu campioana Bulgariei in 2 meciuri amicale, pregatindu-se pentru noul campionat si mai ales pentru meciul din Cupa Romaniei ce va avea loc in week-end-ul ce urmeaza.

La polo echipa a facut instructie cu cei de la Crisul Oradea.

Echipele de handbal la nivel de juniori masculin si feminin domina in seriile in care sunt, dar e drept totodata ca nu au trecut decat 2-3 etape.

La hochei jucatorii se pare ca nu au trecut peste complexul Dunarea Galati si au inregistrat 2 infrangeri.

Mai jos regasiti rezultatele inregistrate in week-end:   sport

Baschet:

Meciuri amicale:

  • Olimpia CSU Brasov – Dunav Ruse – 62 – 46 – sambata

Marcatoare: Bartee 13, Pesovic 13, Irimia 12, Sharp 11, Kovacevic 6, Ana Ferariu 2, Chis 2, Armanu 2, Haas 1

  • Olimpia CSU Brasov – Dunav Ruse – 53 – 60 – duminica

Marcatoare: Pesovic -18, Bartee -12, Sharpe – 9, Irimia-5, Kpvacevic-4, Mitic-4, A.Ferariu-1

 

Fotbal:

Liga a doua – Seria a II-a:

  • FC Brasov – FC Bihor  – 1-1  (1-0)

FC Braşov: Căucă – Letan, Hlinca, Poverlovici, Perju – Buga (cpt.), V. Munteanu, Moraru, Codoban –  Rusu, M. Matei
Rezerve: D. Mutu – Al. David, Puţanu, H. Popa, D. Ene, Olteanu, Ianc
Antrenor: Adrian Szabo

Marcatori: M. Matei ‘ 20 / Ember ‘ 92

  • CS Mioveni – Unirea Tarlungeni – 3 – 0 (1-0)

Muţiu – Vlăsceanu, Dâlbea, I. Şerban, Burlacu – Minciună, Cioinac, Monea, Bucur – L. Nicolae (cpt.), I. Coman
Rezerve: Dănălache – Păduraru, Petra, Vasiloi, Chirciu, Pastor, Marin
Antrenor: Dan Bona

Marcatori: Năstăsie ‘ 45 (p); Ayza ‘ 52, ‘ 54

Liga a 3- a
Sporting Rosiori  – AFC Harman – 7-1 ( 3-0) ( Seria a III-a)

 

Handbal:       

ASC Corona 2010 Brasov – CSM Ploiesti – 21 – 29 ( 10 – 17) ( Liga Nationala – Feminin)

Corona: Dedu – Chiper (2 goluri), Cartaş (1), Pricopi (4), Ciuciulete, Zamfir (4), Dincă (1). Au mai jucat: Mârcă, Hosu – Bondar, S. Târcă (4, 3 din „7 metri”), Ţăcălie, Briscan (2), Neagu (2), Bucur (1). Antrenor: Bogdan Burcea.

CSM Ploieşti: Tatalovic  – Preda (6 goluri), Dmitrovic (9, 3 din „7 metri”), Tivadar (2), Burtea Shutska, N. Tudor (6), Farcău (1). Au mai evoluat: Şerban – Bozovic (3, 1 din „7 metri”), I. Dinu, Chiricuţă (1), Vasilescu (1), M. Gavrilă, Caraşol. Antrenor: Neven Hrupec.

CSU CNOT Brasov – A.H. Minaur Baia Mare  – 24 – 24 (11-14) (Seniori, Divizia A seria B)

CSM Fagaras  – HC Sibiu  – 30 -27 ( 18-14) ( Seniori – Divizia A seria B)

AS HC Arges Pitesti – LPS Brasov – 48 – 12 (21-7) ( Juniori 1, Serie E – masculin)

CSS Dinamo Brasov – CSS Fagaras – 40 – 31 ( 20-16) (Juniori 1, Serie E – masculin)

AHC Potaisa Turda – LPS Brasov – 42 – 14 ( 20-4) ( Juniori 2, Serie G – masculin)

CSS Fagaras – CSS Dinamo Brasov – 31 – 22 ( 17-11) (Juniori 2, Serie G – masculin)

CSS Hunedoara – CSS Fagaras – 38 – 25 (15-15) (Juniori 1, Serie E – feminin)

CSS Sibiu – ASC Corona Brasov – 18 – 37 (9-19) (Juniori 2, Serie F – feminin)

CSS Dinamo Brasov –CSS Odorheiul Seciuesc  – 23 – 19 ( 10-7) (Juniori 2, Serie F – feminin)

 

Hochei, campionatul national:

CSM Dunărea Galati – Corona Brasov Wolves –  5 – 3 ( 0-3; 1-0; 4-0) – vineri

CSM Dunărea Galati – Corona Brasov Wolves – 2 – 1 ( 1-0; 0-1; 1-0)  – sambata

 

Polo: 

  Sportul Studentesc Corona – Crișul Oradea –  25 – 3 – sambata

Sportul Studentesc Corona – Crișul Oradea –22 – 5 – duminica

 

Urmeaza o saptamana plina pentru majoritatea echipelor deoarece sunt etape intermediare sau meciuri de cupa.

In urmatorul articol o sa regasiti programul complet pe toata saptamana viitoare al echipelor brasovene.